Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Adrian Joswowitz-Niemierski, Uniwersytet Gdański – „Jordania – naprawdę bliski wschód”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 28 2020

Dzień 2

Będąc wyposażony zaledwie w plecak z namiotem i śpiworem, przekroczył pieszo granicę lądową z Izraelem. Znalazł się w środku dużego, tętniącego życiem arabskiego miasta. Kolejny tydzień spędził nurkując nad zatopionym czołgiem, wędrując 40 km po pustyni, wchodząc od złej strony do Petry, pływając w Morzu Martwym i przemoczony zwiedzając jedną z większych arabskich stolic. Adrian opowie, jak jeździć na stopa w państwie gdzie taksówkarz z daleka wypatruje turysty, dlaczego nie powinniśmy się bać jeździć do arabskich krajów i jak przygotować się oraz zorganizować tanią wyprawę do egzotycznych miejsc.