Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Barbara Grabowska – Uniwersytet Gdański – „W 5 dni dookoła Krainy Lodu i Ognia – Islandia w pigułce”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 28 2020

Dzień 2

[content_block id=18877]

Islandia to kraina elfów i trolli, zwierzęcej natury i nowoczesnej, ekologicznej myśli. Basia w ciągu 5 dni objechała tę wyspę dookoła oglądając lodowce, wodospady, gejzery i bezkres drogi. Pierwszy raz w życiu samochód był jej tymczasowym domem, a namiot na jego dachu jedynym łóżkiem. Opowie o islandzkiej naturze, pokaże kosmiczne kościoły i najfajniejszą toaletę w całej Europie. Opowie o kosztach tego budżetowego roadtripa i o tym, co spakować na minusowe temperatury (i jak zmieścić to w podręczny plecak!). Będą praktyczne wskazówki, polecajki i antyrekomendacje, a przede wszystkim swoją prezentacją sprawi, że Islandia będzie Twoim kolejnym podróżniczym celem.