Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Bartłomiej Sobieszek – Uniwersytet Wrocławski – „Malcziki na Syberii”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 29 2020

Bartłomiej Sobieszek – Uniwersytet Wrocławski – „Malcziki na Syberii”

[content_block id=18877] Wszystko zaczęło się spontanicznie… Postanowili, że szkoda nie wykorzystać najdłuższych wakacji życia – biorą swoje lightpackerskie plecaki, wyrabiają wizy i ruszają na Syberię. Celem było błękitne serce Syberii – Bajkał. Bartek opowie o tym, jak spotkali Janusza Palikota, przejechali 5000 km koleją transsyberyjską, zdobyli Moskwę, stopowali po bezkresnym wschodzie, gdzie odległości są naprawdę duże… O tym, jak przeżyli pięciodniowy trekking po Sajanach Wschodnich, gdzie spotkali rosyjskich pograniczników i celebrowali przy ognisku oraz jak pojechali na Olchon – największą wyspę jeziora Bajkał.