Strona główna Events - ACK Alternator Film Blok filmowy: SUKIENKA / DOTKNIJ MNIE / OPANCERZONY

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 31 2022

Blok filmowy: SUKIENKA / DOTKNIJ MNIE / OPANCERZONY

31 marca 2022 (czwartek), godz. 18:30
Blok filmowy : OBJAZDOWA ETIUDA&ANIMA 2021/2022
Seans pierwszy

Grand Prix – Złoty Dinozaur

TOUCH ME / DOTKNIJ MNIE
reż. Hendrik Ströhle, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy 2020, 27’44”

Christine od dłuższego czasu odczuwa brak satysfakcji z życia. Choć niepełnosprawność nie przeszkodziła jej w osiągnięciu sukcesu, do pełni szczęścia brakuje jej seksualnego spełnienia. Wszystko ulega zmianie, gdy poznaje Thomasa.

Uzasadnienie:Za oryginalność w doborze bohaterów i tematu filmu oraz odwagę i delikatność w artystycznym wyrażeniu tematu w języku kina.”Za przyznaniem nagrody było trzech jurorów. Czwarty juror – Maciej Cuske – w tej sprawie zgłosił votum separatum.

Srebrny Dinozaur

THE DRESS / SUKIENKA  reż. Tadeusz Łysiak, prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Polska 2020, 30’
Nominacja w kategorii Oscar 2022 za najlepszy krótkometrażowy film aktorski

Julia pracuje w przydrożnym motelu. Pogrążona jest w poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku i bliskości fizycznej z mężczyzną.

Uzasadnienie: “Za profesjonalizm, wrażliwość i dojrzałość w opowiedzeniu trudnej emocjonalnie historii.”

Brązowy Dinozaur

SHELLED / OPANCERZONY
reż. Boris Vedensky, prod. Moscow Film School, Rosja 2021, 24’09”

Roman, członek Gwardii Narodowej, zakochuje się w politycznej aktywistce Nat. Któregoś dnia pojawia się u niej w domu w celu rewizji. Szefowie Romana dowiadują się, jakie łączą ich relacje.

Uzasadnienie: “Za bardzo ważny i odważny film, który obnaża mechanizm manipulacji człowiekiem i pokazuje jak rodzi się zło.”

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
BILETYhttps://ekobilet.pl/ack
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł
AKCEPTUJEMY PŁATNOŚĆ KARTĄ