Strona główna Events - ACK Alternator Film Dobre, bo polskie: MOWA PTAKÓW

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kategoria

Więcej informacji

Kup bilet
Kod QR

Data

lis 07 2019
Zakończone!

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

10 zł/ 15 zł

Dobre, bo polskie: MOWA PTAKÓW

7 listopada 2019 (czwartek) godz. 18.30
Dobre, bo polskie: MOWA PTAKÓW
reż. Xawery Żuławski , Polska , 2019, 138 min
Scenariusz: Andrzej Żuławski
Występują: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Marta Żmuda Trzebiatowska, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Jaśmina Polak, Eryk Kulm Jr.
 
 
Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci ze-pchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.
 
Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski praco-wał wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki te-mu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.
 
Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.
 
[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]
 
 
 
 

Wydarzenie zostało zakończone.