Strona główna Events - ACK Alternator Film DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY UG „MIŁOŚĆ BLONDYNKI” NA YOUTUBE

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Online
Kategoria
Kod QR

Data

maj 13 2021
Zakończone!

Czas

18:30

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY UG „MIŁOŚĆ BLONDYNKI” NA YOUTUBE

DKF UG „Miłość Blondynki” startuje z nowym projektem #ONLINE: Dyskusyjny Klub Filmowy UG „Miłość Blondynki” na YouTube!

Link do kanału YT: https://www.youtube.com/channel/UCRIERK28Hmt8n1ZIJEnVb3w
Link do trailera projektu: https://www.youtube.com/watch?v=J66_ZRlEh84


Projekt studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcji Form Audiowizualnych oraz Zarządzania Instytucjami Artystycznymi.

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Akademickiego Centrum Kultury, wychodzi naprzeciw nowym formom dotarcia do widzów w czasie ograniczeń pandemicznych. ACK rusza z działalnością nowego formatu DKF Online, który ma przenieść działania DKF-u do przestrzeni internetowej.

Zaangażowani w projekt są studenci Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcji Form Audiowizualnych oraz Zarządzania Instytucjami Artystycznymi. Grupę łączy ogromne zamiłowanie do filmu i intencja stworzenia platformy, za pomocą której studenci będą mogli dzielić się swoją pasją z innymi. Wykorzystując portale społecznościowe takie jak Instagram, Tik Tok, a przede wszystkim YouTube, studenci chcą promować szeroko rozumianą kulturę filmową.

Audiowizualne eseje o ludziach filmu, rozmowy z osobami z branży, aktualne informacje ze świata kina, materiały edukacyjne – to tylko niektóre z elementów, które będą pojawiać się w sieci. Celem inicjatywy jest tworzenie płaszczyzny, na której każdy zainteresowany szeroko pojętą kulturą filmową znajdzie coś dla siebie. Dla osób zajmujących się projektem bardzo ważnym jest, aby materiały były ciekawe, merytoryczne, a ich forma atrakcyjna i przystępna dla każdego odbiorcy. Wszechstronne zainteresowania i umiejętności zaangażowanych studentów pozwalają na stworzenie grup produkcyjnych, które dokonują wyboru zróżnicowanych zagadnień oraz dbają o wysoki poziom strony technicznej i efektowny obraz.

Niegasnące zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność grupy pozwala wykorzystać potencjał mediów społecznościowych i platform internetowych w celu dotarcia do miłośników kina. Z przyświecającą dewizą „ludzie – kino – pasja” studenci mają nadzieję kultywować wspaniałą tradycję DKF-u w nowoczesnym stylu.

W oczekiwaniu na pierwszy odcinek gorąco zachęcamy do subskrybowania nas na YT i obserwowania na Instagramie oraz TikToku @dkfmiloscblondynki

Klaudia Orlik

Projekt zrealizowany w ramach praktyk zawodowych studentów UG: Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcji Form Audiowizualnych, Zarządzania Instytucjami Artystycznymi

Opiekun praktyk: Tomasz Pupacz

Projekt zrealizowany w ramach statutowej działalności Akademickiego Centrum Kultury Alternator UG.

Organizatorzy: Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Akademickie Centrum Kultury UG Alternator,

Partnerzy: Magazyn Filmowy Cinerama, CDN, Radio UG Mors

Link do trailera projektu

Materiały audiowizualne:
Intro: Mateusz Andrzejewski
Muzyka do intro: Igor Dąbrowski
Projekt graficzny: Julia Dawidowska

Wydarzenie zostało zakończone.