Strona główna Events - ACK Alternator Film Horyzonty kina: W PĘTLI RYZYKA I FANTAZJI

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 03 2022

Horyzonty kina: W PĘTLI RYZYKA I FANTAZJI

Horyzonty kina : W PĘTLI RYZYKA I FANTAZJI
Wheel of Fortune and Fantasy / Gūzen to sōzōreż. Ryûsuke Hamaguchi, Japonia 2021, 121 min.

Obsada: Kotone Furukawa, Ayumu Nakajima, Hyunri

Rohmerowski z ducha, ale noszący wyraziste piętno stylu Ryûsuke Hamaguchiego film składa się z trzech nowel, z których każda krąży wokół kwestii przypadku. Fortuna – jak wiadomo – kołem się toczy i nie inaczej dzieje się w filmie Japończyka. Bohaterki W pętli ryzyka i fantazji wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Autor Happy Hour i Asako. Dzień i noc kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny – każda z udziałem dwojga aktorów – są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji.Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy smutek, który sprawia, że film Hamaguhiego staje się cichym westchnieniem nad zmarnowanymi okazjami i naszą niedoskonałością.

Nagrody MFF w Berlinie 2021 – Grand Prix Jury

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
BILETYhttps://ekobilet.pl/ack
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł