Kadr z filmu Zwierzęta

Horyzonty kina: Zwierzęta

Horyzonty kina: ZWIERZĘTA
reż. Greg Zgliński,  Szwajcaria, Polska, Austria, 2017, 94 min

Znany z doskonałego Wymyku z 2011 roku Greg Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha i takich hitów jak Prawdziwa historia Romana Polańskiego czy Podwójny kochanek Francoisa Ozona. Zwierzęta to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, czyli filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych narracyjnych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie.
Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.
Pokaz filmowy zostanie połączony ze spotkaniem promocyjnym nowego numeru czasopisma naukowego Panoptikum nr 19 (26) 2018 Mainstream nad beyond, w ramach którego odbędzie się dyskusja z udziałem członków redakcji i autorów artykułów naukowych.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury