Strona główna Events - ACK Alternator Film MARIANNE I LEONARD: SŁOWA MIŁOŚCI

Reżyser: Nick Broomfield
Zdjęcia: Barney Broomfield
Czas trwania: 102 min.

Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda. „Marianne i Leonard: Słowa miłości” to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen. Ich uczucie narodziło się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali się artyści z całego świata. Film pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces. To właśnie na Hydrze w 1968 roku, wówczas 20 letni Nick Broomfielld poznał Marianne Ihlen. Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu.

Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]