kadr Pieśni ziemi

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI
Kup bilet

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny
ul. Wita Stwosza 55, Kampus UG
Kategoria

Więcej informacji

Kup bilet
Kod QR

Data

mar 21 2024

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

10 -15 zł

Harmonogram

Film

Kinoterapia: PIEŚNI ZIEMI

Prelekcja i dyskusja dr Agata Rudnik (Centrum Wsparcia Psychologicznego UG)

reż. Margreth Olin,Norwegia, 2023, 90 min.

Tytuł oryginalny: Songs of Earth / Fedrelandet

napisy: polskie i angielskie

Film otwarcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2023

Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film, poprzez oszałamiające obrazy i wibrujące dźwięki, odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

Od lat marzyłam by zrobić taki film. Zastanawiałam się jak najlepiej sportretować głęboką więź człowieka z przyrodą i wróciłam do domu, by odwiedzić mojego ojca – wyznała autorka dokumentu, Margreth Olin. – Mój ojciec ma teraz 86 lat i być może jego pokolenie jest ostatnim, które posiada głęboką wiedzę o tym, jak dbać o naturę.

Margreth Olin zrealizowała dotychczas kilkanaście filmów, które zyskały uznanie publiczności i krytyków, brały udział w licznych festiwalach na całym świecie i zdobyły wiele norweskich i międzynarodowych nagród. Jej poprzedni film, zrealizowany we współpracy z Katją Hogset i Espenem Wallinem “Autoportret”, został także nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym, m.in. nagrodą publiczności.

W swoich filmach Olin podejmuje ważne tematy, nawiązując bliską relację z bohaterami. Jest laureatką 26 nagród za swoje zaangażowanie w sprawy związane z prawami człowieka. Jej nowy pełnometrażowy film dokumentalny „Pieśni Ziemi” (2023) został wyprodukowany przez BBC i SWR we współpracy z ARTE, a producentami wykonawczymi są Wim Wenders i Liv Ullmann.

Dystrybucja: Krakowski Festiwal Filmowy

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund