Żniwa - baner

QR Code

Maj 16 2019

Kinoterapia: ŻNIWA

reż. Etienne Kallos, Francja, Grecja, Polska, RPA, 2018, 102 min.

Republika Południowej Afryki. Prowincję Wolne Państwo zamieszkuje odizolowana od pozostałej części kraju mniejszość białych Afrykanerów. W konserwatywnej społeczności, ponad wszystko ceniącej męskość i siłę, żyje introwertyczny i wrażliwy Janno. Niebawem jego fanatycznie wierząca matka pojawia się w domu z Pieterem, sierotą z ulicy. Kobieta prosi syna, aby obdarzył nieznajomego braterskim uczuciem. Dla chłopców stanowi to początek walki o władzę, dziedzictwo i względy matki.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury