Strona główna Events - ACK Alternator Film Pokaz odwołany – KŁAMSTEWKO
Kłamstewko kadr filmuKłamstewko kadr filmu

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

Kup Bilet

mar 19 2020

10 zł/ 15 zł

Odwołane

Pokaz odwołany – KŁAMSTEWKO

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z przykrością informujemy w związku z zarządzeniem nr 20/R/20 Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 10 marca 2020 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 wszelkie wydarzenia zostają zawieszone do odwołania. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia🙂 Na bieżąco będziemy informować o sytuacji i planowanym nowym terminie wydarzenia.

Cykl horyzonty kina

Konfrontacje: KŁAMSTEWKO

reż. Lulu Wang, USA, Chiny, 100 min.

Obsada: Shuzhen Zhou, Awkwafina, X Mayo, Hong Lu

Jeden z najlepszych filmów minionego roku – 99% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, z nagrodzoną Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki w Komedii lub Musicalu Awkwafiną! Komedia na podstawie… prawdziwego kłamstwa!

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli.

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci. (dystrybucja: M2 Films)

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]