+48 58 523 24 50
+48 58 523 24 50
Strona główna Events - ACK Alternator Muzyka Koncert Chóru Kameralnego z Hägersten (Szwecja)

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@uge.du.pl

Lokalizacja

Kościół pw. Św. Katarzyny
Profesorska 3, Gdańsk
Kod QR

Data

25 cze 2018
Zakończone

Czas

18:30

Koncert Chóru Kameralnego z Hägersten (Szwecja)

25 czerwca (poniedziałek) 2018 r. o godz. 18.30 (po mszy św.), w Kościele św. Katarzyny w Gdańsku wystąpi Chór Kameralny z Hägersten (Szwecja)

Chór Kameralny Hägersten został założony w 1995 roku przez Kerstin Börjeson. Jest to jeden z kilku chórów Kościoła Apokalipsy w parafii Hägersten w Sztokholmie.
W swoim repertuarze posiada większość głównych dzieł J.S. Bacha, Mozarta, Brahmsa. Ciągle powracającym elementem wykonawczym chóru jest muzyka współczesna takich kompozytorów, jak Sven David Sandström i Jacob Mühlrad, który chór często wykonuje podczas swoich koncertów.

Chór nieustannie dąży do poszerzenia swojego repertuaru pod względem gatunków muzycznych i wymiarów komunikacji z publicznością. Stąd powstały liczne produkcje z udziałem kilku czołowych szwedzkich muzyków jazzowych, takich jak Elise Einarsdotter i Olle Steinholtz, Monica i Carl-Axel Dominique.

Chór Kameralny Hägersten co dwa lata organizuje tournée zagraniczne. Odwiedził Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Niemcy, Węgry, Słowenię i Łotwę. Chór wykonał szereg nagrań CD, a jego wykonania są często emitowane w szwedzkim National Radio.

W programie koncertu:
Johannes Brahms
Wo ist ein so herrlich Volk

William Byrd
Sing joyfully

Sven David Sandström
Awake, o North Wind

Frank Martin
Full fathom five

Gösta Nystroem
Havet

Pawel Lukaszewski
Ave Maria

Sven Erik Bäck
Jag är livets bröd

Michael Waldenby
Ave Maris Stella

Frank Martin
Sanctus