Strona główna Events - ACK Alternator Muzyka Koncert Chóru Kameralnego z Hägersten (Szwecja)

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Kościół pw. Św. Katarzyny
Profesorska 3, Gdańsk
Kategoria
Kod QR

Data

cze 25 2018
Zakończone!

Czas

18:30

Koncert Chóru Kameralnego z Hägersten (Szwecja)

25 czerwca (poniedziałek) 2018 r. o godz. 18.30 (po mszy św.), w Kościele św. Katarzyny w Gdańsku wystąpi Chór Kameralny z Hägersten (Szwecja)

Chór Kameralny Hägersten został założony w 1995 roku przez Kerstin Börjeson. Jest to jeden z kilku chórów Kościoła Apokalipsy w parafii Hägersten w Sztokholmie.
W swoim repertuarze posiada większość głównych dzieł J.S. Bacha, Mozarta, Brahmsa. Ciągle powracającym elementem wykonawczym chóru jest muzyka współczesna takich kompozytorów, jak Sven David Sandström i Jacob Mühlrad, który chór często wykonuje podczas swoich koncertów.

Chór nieustannie dąży do poszerzenia swojego repertuaru pod względem gatunków muzycznych i wymiarów komunikacji z publicznością. Stąd powstały liczne produkcje z udziałem kilku czołowych szwedzkich muzyków jazzowych, takich jak Elise Einarsdotter i Olle Steinholtz, Monica i Carl-Axel Dominique.

Chór Kameralny Hägersten co dwa lata organizuje tournée zagraniczne. Odwiedził Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Niemcy, Węgry, Słowenię i Łotwę. Chór wykonał szereg nagrań CD, a jego wykonania są często emitowane w szwedzkim National Radio.

W programie koncertu:
Johannes Brahms
Wo ist ein so herrlich Volk

William Byrd
Sing joyfully

Sven David Sandström
Awake, o North Wind

Frank Martin
Full fathom five

Gösta Nystroem
Havet

Pawel Lukaszewski
Ave Maria

Sven Erik Bäck
Jag är livets bröd

Michael Waldenby
Ave Maris Stella

Frank Martin
Sanctus

Wydarzenie zostało zakończone.