Kadr filmu Listopad

QR Code

Lis 08 2018

Horyzonty kina: LISTOPAD

reż. Rainer Sarnet, Holandia, Polska, Estonia, 2017, 105 min.

Listopad to jednocześnie mroczna baśń, horror i niezwykła historia miłosna. Bazując na estońskim bestsellerze, reżyser stworzył jedyną w swoim rodzaju filmową miksturę przywołującą średniowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia. Listopad opowiada historię mieszkańców wsi, którzy starają się przetrwać zimę, i pary młodych ludzi borykających się z problemami miłosnymi. Historia zanurzona jest w lokalnych wierzeniach, które przenikają każdą sferę życia postaci – zmarli powracają do świata żywych, by spotkać się z członkami swoich rodzin, bohaterowie zawierają pakty z diabłem i przygotowują magiczne eliksiry.

Listopad był estońskim kandydatem do Oscara i jednym z największych przebojów tamtejszych kin w ostatnich latach. Przepiękne, malarskie zdjęcia Marta Taniela zostały nagrodzone na prestiżowym festiwalu w Tribece. Choć premiera Listopada będzie miała miejsce w Zaduszki, zachęcamy do zamawiania filmu na przedpremierowe pokazy Halloweenowe – będzie to na pewno doskonała alternatywa dla hollywoodzkich horrorów.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury