Strona główna Events - ACK Alternator Inter LUSTRA – ODBICIA KOBIECEJ RZECZYWISTOŚCI

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Sala teatralna
Kampus UG Neofilologia, Wita Stwosza 51, Gdańsk
Kategoria

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR

Data

mar 19 2022
Zakończone!

Czas

17:00

LUSTRA – ODBICIA KOBIECEJ RZECZYWISTOŚCI

19 marca 2022 (sobota)
godz. 17:00
Sala teatralna, Budynek Neofilologii UG
ul. Wita Stwosza 51, 80-312 Gdańsk
Wstęp wolny na wydarzenie

Lustra – odbicia kobiecej rzeczywistości to projekt, którego głównym celem jest ukazanie perspektywy kobiet w Polsce. Pomysłodawczynie projektu stworzyły przestrzeń bezpieczną i otwartą, w której uczestniczki patrząc w swoje odbicie, opowiedzieć mogły o swoich doświadczeniach, strachu i nadziei, bez obaw że ich historie będą bagatelizowane. Zwieńczeniem projektu będzie wydarzenie panelowe, na którym wystąpią kobiety ze świata sztuki, kultury oraz działalności społecznej. Na wydarzeniu nastąpi również premiera filmu „Lustra” który jest reportażem z akcji animacyjnej i rozmów przeprowadzonych z uczestniczkami.

Projekt zwieńczy, które odbędzie się w budynku Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego 19.03 od godziny 17:00. Podczas jego trwania, odbędzie się premiera filmu „Lustra” w którym 7 kobiet w wieku od 14 do 73 lat dzielą się swoimi herstoriami o opowiadają co możemy zrobić na co dzień, by uczynić rzeczywistość kobiet w Polsce lepszą.

Na gości będzie czekać również projektowe lustro, które podczas nagrań przyjęło rolę zaufanego powiernika wszystkich tych wspaniałych historii.

Po premierze odbędzie się dyskusja panelowa, na której gościniami będą: Zastępczyni Prezydenta Gdańska ds. Rozwoju społecznego i równego traktowania –  Monika Chabior, Ania Miler oraz dr Agata Bachórz.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu są Paulina Spryngacz i Izabela Gruchała, które  zrealizowały film i wydarzenie w ramach pracy licencjackiej na kierunku  Zarządzania Instytucjami Artystycznymi UG.

Projekt zrealizowany w ramach statutowej działalności Akademickiego Centrum Kultury Alternator UG.  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Info: 
https://www.facebook.com/Lustra-105735608688893
https://www.instagram.com/projekt.lustra/

Wydarzenie zostało zakończone.