Strona główna Events - ACK Alternator Prelekcje Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej

Wydział Biologii UG
ul. Wita Stwosza 59

kwi 04 2019

Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej

Szanowni Państwo,

Plan przekopu i budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej oraz dotychczas podjęte działania w celu realizacji tej inwestycji wzbudzają wiele kontrowersji. W ostatnich latach, a szczególnie w ostatnich tygodniach wokół tematu pojawiają się nierzetelne i niesprawdzone informacje. Wciąż jednak brakuje spokojnych rozmów, dyskusji ekspertów, które pozwoliłyby opinii publicznej ujrzeć planowaną inwestycję w szerokim świetle oraz zrozumieć w jakim celu ma być zbudowana, a jakie są związane z nią potencjalne zagrożenia.
Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować debatę pod tytułem

Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej

której celem jest wyjaśnienie nieścisłości oraz zebranie rzetelnych argumentów za i przeciw planowanemu przekopowi. Chcielibyśmy omówić i porównać potencjalne korzyści i zagrożenia wynikające z tej inwestycji, a także odnieść się do aspektów prawnych związanych z ochroną przyrody na terenie mierzei.

Spotkanie organizowane przez Akademickie Centrum Kultury UG we współpracy z Katedrą Ekologii i Zoologii Kręgowców UG rozpocznie się 4 kwietnia br. o godz. 18.00 w Audytorium C/105 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 59.

Udział w panelu dyskusyjnym potwierdzili:

• Prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski – Dyrektor Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk,
  • Dr Michał Goc związany z Katedrą Ekologii i Zoologii Kręgowców UG,
  • Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, Dyrektor ds. Technicznych Urzędu Morskiego w Gdyni,
  • Michał Behnke – Kancelaria Radców Prawnych “CIC” Pikor, Behnke, Dmoch, Fryzowski, współautor analizy kosztów i korzyści i testu IROPI

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu.