Strona główna Events - ACK Alternator Film Mistrzowie Kina: OPADAJĄCE LIŚCIE
kadr Opadające liściekadr Opadające liście

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI
Bilet

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny
ul. Wita Stwosza 55, Kampus UG
Kategoria

Więcej informacji

Bilet
Kod QR

Data

lut 29 2024

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

10-15 zł

Harmonogram

Film

Mistrzowie Kina: OPADAJĄCE LIŚCIE

Prelekcja i dyskusja

Reż. Aki Kaurismäki,Finlandia, 2023, 81 min.

Tytuł oryginalny Kuolleet lehdet
Reżyseria Aki Kaurismäki
Scenariusz Aki Kaurismäki
Zdjęcia Timo Salminen
Obsada Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen
Gatunek filmowy: Melodramat, Obyczajowy

Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Film otrzymał Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, jest także fińskim kandydatem do OSCARA.

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.
Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

https://aurorafilms.pl/film/opadajace-liscie/

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund