Strona główna Events - ACK Alternator Film Rekrutacja Nabór do Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG
DKF CHO DO KINA fot. Zuzanna LitwinkoDKF CHO DO KINA fot. Zuzanna Litwinko

paź 19 2023

Nabór do Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG

Kochasz kino, masz ochotę dołączyć do grona pasjonatów filmowych, spróbować sił jako organizator projektów filmowych zapraszamy!

19 października 2023 (czwartek)

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny UG
ul. Wita Stwosza 55, 80-306 Gdańsk

Spotkanie organizacyjne i nabór

do DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO MIŁOŚĆ BLONDYNKI UG

KINO LUDZIE PASJA
PRELEKCJE // POKAZY // DYSKUSJE
PRODUKCJE FILMOWE // WARSZTATY FILMOWE
EDUKACJA FILMOWA // FESTIWALE FILMOWE // PRAKTYKI ZAWODOWE DLA KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH

W ramach klubu filmowego studenci mogą spróbować swoich sił  w trzech sekcjach –  programowej, , organizacyjnej i warsztatowej – mówi Tomasz Pupacz, z-ca kierownika ACK UG Alternator. Dodatkowo studenci kierunków artystycznych mają możliwość zrealizowania praktyki zawodowe w ramach projektów kulturalnych. Zdobywając dzięki temu praktyczne doświadczenie przy produkcji wydarzeń kulturalnych i materiałów filmowych.

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W  2009 roku otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.  DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r.

Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentujemy cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Nasza oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina!

Jednak obok roli edukacyjnej i czysto rozrywkowej staramy się otwierać ludziom oczy na problemy współczesnego świata. Pragniemy aby kino  idąc za współczesną humanistyką było swoistą soczewką opisującą dzisiejszą rzeczywistość . Chcemy aby widzowie przychodząc na nasze seanse uczyli się zadawać pytania, często niewygodnych i ustawiać się krytycznie wobec oferowanym im tematom i zagadnieniom. Poprzez kino chcemy dyskutować o zjawiskach współczesnego świata. Wychodząc poza  akademickie ramy otwieramy się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością.

Zatem jeśli kochasz kino bądź dopiero chcesz się w nim rozkochać, masz ochotę podyskutować, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi zapraszamy na nasze seanse filmowe !!!
Bo dla nas najważniejsze to LUDZIE KINO PASJA !!!

Ekipa DKF UG Miłość Blondynki

dkf@ug.gda.pl