film Nina kadr filmowy

10 zł/ 15 zł

Nina

Dobre, bo polskie: NINA
reż. Olga Chajdas, Polska, 2018, 129 min.
obsada: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2018 Nagroda konkursu “Inne Spojrzenie” – Złoty Pazur za “osobisty ton wypowiedzi, eksplorację tematu mało obecnego w polskim kinie i znakomitą realizację”.

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

Olga Chajdas: reżyserka i scenarzystka. Urodzona w 1983 roku. W teatrze debiutowała jako reżyser w 2008 roku spektaklem Tuvii Tenenboma Ostatni Żyd w Europie w Teatrze Na Woli. W kolejnych latach wyreżyserowała Koza albo kim jest Sylwia? Edwarda Albee, Zrób sobie raj, adaptację książki Mariusza Szczygła, Branoc, Mamo Marshy Norman. W telewizji reżyserowała między innymi nagradzaną na świecie Głęboką wodę. Zrealizowała krótkometrażowy film 3xMiłość (Grand Prix na Short Film Festival Oddalenia w Dublinie 2016) oraz Kobieta budzi się rano (premiera na Festiwalu Filmowym Raindance w Londynie 2017). Pracowała jako II reżyserka nominowanego do Oscara W ciemności Agnieszki Holland.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury