Strona główna Events - ACK Alternator Rekrutacja Teatr Otwarta próba Teatru Improwizacji

Młode Impro

paź 16 2018 - mar 12 2019

Otwarta próba Teatru Improwizacji

Teatr Improwizacji działa w Akademickim Centrum Kultury od 2008 roku. Swoich sił spróbowały w nim dziesiątki, jak nie setki studentów najróżniejszych kierunków – bo nie liczy się, co w życiu robisz, tylko czy chcesz w sobie odnaleźć iskrę szaleństwa. A zapewniam, że każdy ją ma.

Uczestnicy zajęć będą tworzyć na poczekaniu wymyślane sceny, budować z niczego światy i postaci, pysznie się bawić, a przy tym szkolić się aktorsko, otwierać na ludzi, nabywać kreatywności, swobody i pewności siebie (na scenie i w życiu). W tym roku, poza klasycznymi krótkimi formami, znanymi m.in z programu „Whose Line Is It Anyway”, skupimy się tworzeniu dłuższych, fabularnych form impro. Słownik teatru określa improwizacje jako „działanie artystyczne łączące moment kreacji i wykonania”- KREUJMY WIĘC!

Warsztaty prowadzi Małgorzata Różalska (Róża) – improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce. Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart, jest polską Impro Mamą i pisze bloga o impro www.rozalska.com . Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, zaczynając od występowania i nauki podczas Seattle International Festival of Improv, IMPRO Amsterdam, Mt.Olymprov w Atenach i BIG IF w Barcelonie. Aktualnie jeździ i uczy również zagranicą, ostatnio w Padwie i Sofii, w najbliższym czasie również w Lublanie, Belgii, Toskanii i Amsterdamie. Jest impro nerdem, uczy się od nauczycieli z całego świata i nigdy nie przestanie. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.

START:
Kiedy: 17.10.2016, 17.30 – 19.30 (Od następnych zajęć podział wygląda tak – 17.30-19.15 grupa podstawowa, 19.15-21.00 grupa zaawansowana. Zajęcia trwają do czerwca)
Gdzie: Akademickie Centrum Kultury, Uniwersytet Gdański, Wita Stwosza 58, sala 41. (po drugiej stronie torów tramwajowych od kampusu w Oliwie).

Warsztaty dla studentów. Koszt warsztatów to 15 zł/zajęcia, lub 40 zł/miesiąc z góry. Studenci UG po okazaniu legitymacji mają wstęp bezpłatny.