Studencki Zespół Organizacji Eventów

cze 30 2021

Cały dzień

Projekt Szuflada

Publikacja zapomnianej twórczości studentów kierunków filmowych.

„Projekt Szuflada” to publikacja, która będzie dostępna dla wszystkich już w czerwcu! Ponad dwudziestu autorów – studentów kierunków związanych z filmem na UG – podzieliło się z nami zawartością swoich filmoznawczych szuflad. Nazbieraliśmy dziesiątki tekstów, zdjęć, kadrów filmowych i paratekstów, które staramy się ocalić od zapomnienia. Chcemy pokazać, czym jest filmoznawstwo według studentów, nad czym pracowali, co ich fascynowało w trakcie studiów… to wszystko zbieramy w jednym tomie i oddajemy czytelnikom w formie niezwykłego pamiętnika ze studiów.

Nad publikacją pracuje Studencki Zespół Organizacji Eventów, działający przy Akademickim Centrum Kultury „Alternator” UG.

W publikacji przeczytamy i obejrzymy teksty, analizy, zdjęcia, rysunki, grafiki koncepcyjne, komiksy, inspiracje, proza i poezja, treatmenty, scenariusze, materiały przygotowawcze do filmu, kadry ze studenckich filmów, zdjęcia scenografii oraz inne materiały związane ze studiami filmoznawczymi na UG. Wiele z zamieszczonych materiałów ma dla studentów wartość sentymentalną i ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.