Strona główna Events - ACK Alternator Teatr PSTRO Przegląd Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl
Miejski Teatr Miniatura
teatrminiatura.pl
Centrum Teatralnym im. prof. Jana Ciechowicza
Fundacją Between Pomiędzy

Miejski Teatr Miniatura
Aleja Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

paź 13 2023

Teatr

PSTRO Przegląd Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych

To wyjątkowa okazja do odkrycia talentu i kreatywności młodych teatralnych twórców. 13 października w Miejskim Teatrze Miniatura zobaczysz siedem fascynujących przedstawień i wystawę prac studentów zainspirowanych teatrem. Nie przegap tego kulturalnego wydarzenia!

PSTRO – Przegląd Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych to inicjatywa, której celem jest wspieranie środowiska amatorskich teatrów studenckich oraz tworzenie przestrzeni do prezentacji i konfrontacji różnych przejawów studenckich aktywności teatralnych.

Różnorodność form oraz wielość podejmowanych tematów jest dowodem na to, że kultura studencka jest żywym organizmem, który chce na bieżąco komentować otaczającą rzeczywistość i zabierać głos w sprawach, które młodych ludzi dotyczą. Nazwa projektu – PSTRO – ma tę wielobarwność podkreślać. Przegląd nawiązuje do tradycji teatrów studenckich, które w II połowie XX wieku towarzyszyły przemianom społecznym i politycznym, wywierając realny wpływ na historię i tożsamość naszego regionu.

Do udziału zakwalifikowało się 7 przedstawień:

Szymborska: kolaż // Teatr 3 próby przy Akademickim Centrum Kultury UG

Kapłanka // spektakl dyplomowy na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi

Chłód // Grupa Lustro – międzywydziałowa grupa studencka

Wschód Księżyca // spektakl dyplomowy na kierunku Wiedza o Teatrze

Paperweights // spektakl stworzony w ramach zajęć na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów // egzamin z piosenki aktorskiej II roku PPSWA im. Danuty Baduszkowej z udziałem studentów Zarządzania Instytucjami Artystycznymi

ITER // teatr tańca, choreografia w wykonaniu studentki Zarządzania Instytucjami Artystycznymi

Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Jantar” we współpracy z Miejskim Teatrem Miniatura, Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”, Fundacją Between. Pomiędzy i Centrum Teatralnym im. prof. Jana Ciechowicza. PSTRO odbędzie się 13 października w Miejskim Teatrze Miniatura. Łącznie na trzech scenach zaprezentuje się sześć grup. Spektaklom będzie towarzyszyła wystawa w foyer , prezentująca prace czterech studentów, inspirowane teatralną tematyką.

Przegląd PSTRO został dofinansowany przec Pomorski Urząd Marszałkowski, Uniwersytet Gdański, Fundację Between.Pomiędzy.