Strona główna Events - ACK Alternator Teatr Rozterki wewnętrzne kobiety – monodram Malwiny Tkaczyk
Rozterki wewnętrzne kobiety - banerRozterki wewnętrzne kobiety – baner

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

maj 21 2019

Wstęp wolny - wymagana rezerwacja

Rozterki wewnętrzne kobiety – monodram Malwiny Tkaczyk

godz. 18.00 i 20:00

Ilość miejsc ograniczona – pobierz darmowy bilet wstępu

„Rozterki wewnętrzne kobiety”

Cztery różne typy kobiet: kokietka, matka Polka, singielka i wyemancypowana bizneswoman (zagrane przez jedną aktorkę) opowiadają w sposób prosty acz barwny o swoich życiowych rozterkach, dobrze nam znanych z codziennego życia. Jesteśmy świadkami problematycznych historii tych kobiet, które wzruszają, czasem śmieszą, wprawiają w zadumę, ale na pewno nie pozostawiają nas obojętnymi.

Co łączy wszystkie cztery kobiety? Każda kobieta z natury jest jaka jest i w każdej kobiecie na jawie i we śnie czasami jednocześnie do głosu dochodzi kobieta wyzwolona, matka Polka, singielka czy wyrachowana bizneswoman. Właśnie w tym kryje się tajemnica kobiety, która nierzadko pożąda, płacze, ucieka czy manipuluje.

Która z kobiet wzbudzi najwięcej emocji? Wszystkie cztery typy kobiet budzą bardzo dużo emocji – są barwne, niejednoznaczne, tajemnicze. A przede wszystkim są do bólu prawdziwe. Dlatego nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Całość spektaklu jest złożona z poezji z okresu międzywojennego oraz współczesnej, co podwyższa jakość treści oraz przekazu.

Scenariusz i reżyseria: Monika Łącz
Czas trwania: 1h

Malwina Tkaczyk
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, dyplomowana animatorka kultury, aktorka scen niezależnych. Warsztat aktorski zdobywała m.in. na Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, w Teatrze Nowym w Krakowie, w Studium Jaracza w Olsztynie. Prowadzi warsztaty teatralne, reżyseruje sztuki z udziałem młodzieży. Współpracowała m.in. z Teatrem muzycznym w Gdyni, Teatrem w Oknie, Bałtycką Agencją Artystyczną itd.

Monika Łącz
Założycielka Salonu Kultury Teatrinium Vera. Absolwentka Wydziału Pedagogiki opiekuńczo wychowawczej z promocją zdrowia w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, uczęszczała również do Studium Aktorskiego im. Aleksandra Seweruka w Olsztynie oraz do Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi. Pracuje jako animator kultury, prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.
Pisze scenariusze, realizuje spektakle sceniczne. Hobbystycznie tworzy biżuterię i dekoruje wnętrza.
Żona Adama, mama trzech córek Weroniki, Marysi i Marty, które są jej muzami i błogosławieństwem.