Strona główna Events - ACK Alternator Inter Spotkania autorskie Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie

Organizator

Nordic Focus Festival
Nordic Focus Festival
Email
nff@ug.edu.pl
Strona WWW
nff.ug.edu.pl

Lokalizacja

Online

Więcej informacji

link do wydarzenia
Kod QR

Data

sty 21 2021
Zakończone!

Czas

18:00

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie (Wydawnictwo Czarne)! Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Kiejziewicz.

 Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.
Tłumaczenie spotkania: Anna Kilmont
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne

 Transmisja spotkania odbędzie się na stronie: https://www.facebook.com/NordicFocusFestival


Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie, Birger Amundsen
Wydawnictwo Czarne, premiera 13 stycznia 2021
Tłumaczenie: Karolina Drozdowska

Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat.„Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina”. Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi.Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia”.


https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/harald

Wydarzenie zostało zakończone.