Strona główna Events - ACK Alternator Inter Publikacja Spotkania autorskie Spotkanie autorskie z KATARZYNĄ CZAJKĄ – KOMINIARCZUK (Zwierz Popkulturalny) – SERIALE. DO NASTĘPNEGO ODCINKA
Plansza Seriale do następnegoPlansza Seriale do następnego

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kod QR

Data

mar 17 2022
Zakończone!

Czas

18:30

Spotkanie autorskie z KATARZYNĄ CZAJKĄ – KOMINIARCZUK (Zwierz Popkulturalny) – SERIALE. DO NASTĘPNEGO ODCINKA

WSTĘP WOLNY

Żaden wielbiciel seriali nie może przegapić tej książki!

„Seriale. Do następnego odcinka” Katarzyny Czajki-Kominiarczuk to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o serialowym świecie.

Odkąd platformy streamingowe zaczęły w wielu domach zajmować miejsce tradycyjnej telewizji, rozpoczął się gorący czas seriali. Odcinkowe produkcje nie mają być już tylko lekką rozrywką. Coraz częściej to nagradzane arcydzieła, w których udział biorą aktorzy największego formatu.

„Seriale. Do następnego odcinka” to w zasadzie książka, którą warto polecić wszystkim. Jeśli nie lubisz i nie oglądasz seriali – dowiesz się z niej, skąd wziął się ich fenomen i dlaczego wszyscy wokół o nich rozmawiają. Jeśli jesteś serialowym freakiem – to z pewnością pochłoniesz tę książkę w jeden wieczór i będziesz do niej wracać!

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk próbuje pokazać świat seriali od podszewki. Daje odpowiedź na mnóstwo pytań związanych z rzeczywistością ich twórców. Kto decyduje o zakończeniu serialu? Jakie wątki są najpopularniejsze? Czy z serialu można nauczyć się historii? Jak wpływa na nas binge-watching? Dlaczego showrunner jest taki ważny dla produkcji? Seriale są już częścią naszej kultury, a ich popularność wciąż wzrasta. Warto poznać ten świat, oswoić i… pokochać!

O autorce

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk jest doskonale znana internetowej społeczności jako autorka bloga Zwierz Popkulturalny. Od wielu lat pisze artykuły na tematy związane z kulturą popularną – filmem, literaturą i muzyką. Prowadzi podcasty ZVZ i Czytu-Czytu. Nakładem wydawnictwa Znak ukazały się jej książki „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” i „Zwierzenia Popkulturalne”.

https://zpopk.pl/

Wydarzenie zostało zakończone.