Strona główna Events - ACK Alternator Inter Konkurs TRANSMISJA UG Talks. Slam Naukowy – odsłona 2

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Online
Kategoria

Więcej informacji

Wydarzenie
Kod QR

Data

maj 11 2021
Zakończone!

Czas

18:30

TRANSMISJA UG Talks. Slam Naukowy – odsłona 2

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” zaprasza na drugą edycję UG Talks. Slam Naukowy! Podczas transmisji będziecie mogli oglądać wystąpienia naszych prelegentek i głosować na najlepsze z nich 

. Już 11 maja o godzinie 18:30 wystąpią:

– Oskar Ratajczak
– Emiliana Konopka
– Hubert Okonowicz
– Krystian Pyszniak

 Transmisja odbędzie się na stronie głównej wydarzenia oraz na stronie Akademickiego Centrum Kultury ACK Alternator UG: https://www.facebook.com/ackalternator

Czym jest UG TALKS?
UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin. Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody.UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Na semestr letni 2021 planowane są 3 odsłony UG Talks (w marcu, kwietniu i maju) oraz wielki finał (w czerwcu), podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację.

 Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.

 Jak działa Slam naukowy Online?
Prelegenci przesyłają nagrania GOTOWYCH PREZENTACJI. My tworzymy wydarzenie, podczas którego wyświetlamy nadesłane prezentacje.– Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat.– Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Jury podejmuje ostateczną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy biorąc pod uwagę również głosy widzów. Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK „Alternator” oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów. 

Wydarzenie zostało zakończone.