UG TALKS. SLAM NAUKOWY – Wielki Finał na żywo!

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego “Alternator”  zaprasza na Wielki Finał UG Talks. Slam Naukowy!

Z niesamowitą przyjemnością informujemy, że spotkanie odbędzie się NA ŻYWO! Widzimy się już 24 czerwca o godzinie 16.00! Gdzie? Na Auli Wydziału Biologii, ul. Wita Stwosza 59.

W trakcie Wielkiego Finału wystąpią laureaci kolejnych tegorocznych odsłon, czyli:
Klaudia Dymek
Emiliana Konopka
Tomasz Cekała

Dla naszej publiczności mamy zarezerwowanych 30 miejsc na Auli Wydziału Biologii.
Chcesz obejrzeć Finał UG Talks. Slam Naukowy na żywo? Zarejestruj się przez formularz zgłoszeniowy:

Informacje o wynikach opublikujemy na profilu Akademickiego Centrum Kultury ACK Alternator UG:

Czym jest UG TALKS?

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Zwycięzca Wielkiego Finału otrzymuje 2000 zł.
Zwycięzca Wielkiego Finału zostanie wyłoniony przez Jury.

24 Cze 2021
Zakończone!