ACK UG ALTERNATOR

Odwołane

UG Talks. Slam naukowy

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z przykrością informujemy w związku z zarządzeniem nr 20/R/20 Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 10 marca 2020 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 wszelkie wydarzenia zostają zawieszone do odwołania. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia🙂 Na bieżąco będziemy informować o sytuacji i planowanym nowym terminie wydarzenia.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2020

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza: [POBIERZ]

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów – otrzymania nagrody.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Na semestr letni 2020 planowane są 3 odsłony UG Talks oraz wielki finał, podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację. Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.

Dla wszystkich finalistów UG Talks (czyli zwycięzców każdej miesięcznej odsłony, którzy potem spotkają się w finale) została także przygotowana NAGRODA SPECJALNA –PRZYZNANIE ZWYCIĘZCY NAGRODY REKTORA DLA NAJLEPSZYCH STUDENTÓW LUB DOKTORANTÓW.

Jak działa Slam naukowy?

– W ciągu 2 godzin wydarzenia zarówno prezenterzy, jak i publiczność, odgrywają ważne role. Przy wejściu widzowie otrzymują karty do głosowania, natomiast zawodnicy udają się do oddzielnego pomieszczenia, w którym oczekują na swoją kolej.

– Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swoje badania. Czas na wystąpienie kończy się wraz z wybrzmieniem umówionego dźwięku.

– Po występie następuje 5 minut przeznaczonych na zadawanie pytań.

– Po wszystkich prezentacjach widownia oddaje wypełnione karty do głosowania, po czym komisja zliczająca głosy ogłasza zwycięzcę.

Zapraszamy do udziału studentów i doktorantów UG! (w roli prelegentów). Natomiast w roli publiczności całą społeczność akademicką oraz sympatyków UG. Przyjmujemy zgłoszenia od przedstawicieli WSZYSTKICH dyscyplin naukowych i kierunków studiów.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia: [regulamin UG Talks]

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza: [POBIERZ]

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: ugtalks@ug.edu.pl

Kolejne edycje konkursu odbędą się odpowiednio (szczegółowe daty i godziny zostaną podane w późniejszym terminie):

Edycja II – 15 kwietnia 2020

Edycja III – maj 2020