Strona główna Events - ACK Alternator Jantar Taniec VI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Bursztynowy Żagiel”

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar
jantar@ug.edu.pl
WWW JANTAR

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar im. Z. Kamińskiego

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

Aula O - Wydział Ekonomiczny UG
Sopot Armii Krajowej 119

wrz 23 2023

Taniec

VI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Bursztynowy Żagiel”

23 września 2023 roku, po kilku latach przerwy Turniej Tańców Polskich o „Bursztynowy Żagiel” powraca na taneczną, a przede wszystkim turniejową mapę Polski.

Oficjalna Gala Otwarcia Turnieju odbędzie się w sobotę 23 września 2023 roku o godzinie 15:00 na Auli „O” Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, ul. Armii Krajowej 119, Sopot.

Turniej Tańców Polskich to mariaż tradycji i nowoczesności, zrodzony z szacunku i podziwu do rodzimej kultury i z potrzeby dzielenia się nią z jak najszerszym gronem odbiorców.

Przed Państwem największe tego typu wydarzenie kulturalne w Trójmieście, które pod względem formalnym nie odbiega od norm przyjętych na turniejach tańców towarzyskich – są tu wykwalifikowani sędziowie, rankingi, wysoki poziom taneczny, eleganckie stroje i porywająca muzyka. Różnica polega na tym, że zamiast foxtrota, rumby czy walca tańczy się krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura.
Podczas turnieju tancerze rywalizują w ośmiu kategoriach wiekowych od 7 roku życia do 50+.

Szeroka formuła konkursowa oraz wysoki poziom, jaki prezentują tancerze od kilku lat wpływa na rosnące zainteresowanie imprezą.

Turniej Tańców Polskich o „Bursztynowy Żagiel” to wydarzenie, które dotąd pięciokrotnie odbyło się w Gdańsku oraz w Sopocie, spotykając się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony środowiska tanecznego w całej Polsce.

Podczas pięciu edycji wydarzenie zgromadziło łącznie 853 tancerzy z 21 ośrodków z 18 miast Polski, a Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej uznała Turniej za jedną z najlepszych tego typu imprez w Polsce. Dodatkowo wydarzenie spotkało się z bardzo przychylnymi opiniami zarówno uczestników jak i lokalnych mediów i widzów.

Po uroczystym otwarciu, zapraszamy wszystkich Państwa do gorącego dopingowania i wspierania konkurujących par, które postawią taneczne kroki.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar, Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Jantar oraz Akademickie Centrum Kultury Alternator

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!