Fotokonkurs p.t. “Jak we śnie….” – sprawozdanie z obrad jury

Fotokonkurs p.t. “Jak we śnie….” – sprawozdanie z obrad jury

Jury w składzie: fotograf Leszek Pękalski – członek ZPAF, wykładowca na ASP w Gdańsku, fotograf Krzysztof Jakubowski – członek ZPAF, wykładowca na ASP w Gdańsku, Marcin Krysiak – członek SAF U.G.,
dr Tomasz Maliszewski – kierownik Akademickiego Centrum Kultury U.G. oraz dr Jacek Taraszkiewicz – Prorektor ds. Studenckich U.G. na posiedzeniu dnia 25 lutego 2003 roku po zapoznaniu się z 324 pracami nadesłanymi przez 96 uczestników konkursu nagrodziło następujące prace:

* I nagroda – Album “Mistrzowie polskiego pejzażu” oraz zestaw profesjonalnych portretowych materiałów fotograficznych za cykl trzech zdjęć? p.t. “W starym domu” – pani Magda Hueckel – Sopot
* II nagroda – Album “Apetyt na kobiety” oraz zestaw profesjonalnych materiałów odwracalnych za zdjęcie p.t. “Niedostępność” – pan Paweł Wyszomirski – Gdańsk
* III nagroda – “Książka o fotografowaniu” oraz zestaw diapozytywów za cykl trzech zdjęćˇ p.t. “Blask 1,2,3” – pani Dorota Makula – Skoczów
Ponadto jury postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia:

– za zdjęcie “Bez tytułu” – pan Jan Stańczak – Gdańsk
– za zdjęcia “Seans”, “Deja vu”, “Anioł uśpiony”, “Klaustrofobia” – Stanisław Kusiak- Zakliczyn

Jury dostrzegło także prace następujących osób, których fotografie w łącznej liczbie 39 również zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej:

* pan Michał Bajor – Gdynia
* pan Marek Barszcz – Warszawa
* pan Mariusz Bonna – Przywidz
* pan Filip Borowik – Gdańsk
* pani Jaoanna Czerwińska – Gdynia
* pan Maciej Ćwiek – Butryny
* pan Krzysztof Janczar – Gdynia
* pan Robert Kohut – Skoczów
* pan Jan Kowalski – Gdynia
* pani Monika Kurczewska – Gdańsk
* pani Julia Malinowska – Gdynia
* pani Dagmara Marcisz – Częstochowa
* pan Szymon Michna – Rumia
* pan Marcel Niezgoda – Gdynia
* pan Jarosław Orłowski – Gdańsk
* pani Ewa Reppel – Gdynia
* pani Eugenia Sierko – Sopot
* pan Jan Słodowski – Warszawa
* pani Hanna Smulewska – Gdańsk
* pan Zbigniew Wysocki – Gdańsk
* pan Michał Zalewski – Sopot
* pan Szymon Zduńczyk – Samborowo

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów połączona z wernisażem wystawy pokonkursowej odbędzie się 8 marca, o godzinie 18.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35.

Wystawę można oglądać w godzinach funkcjonowania galerii, do 4 kwietnia.