Jubileusz prof. Marcina Tomczaka

Jubileusz prof. Marcina Tomczaka

15. grudnia 2017 roku (piątek) 

godz. 19.00

Europejskie Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1, Gdańsk)

Wstęp wolny

 

koncert Jubileuszowy Dyrygenta Akademickiego Chóru UG.

Wystąpią:
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Confusion Project w składzie: Michał Ciesielski – Fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja oraz soliści: Karolina Kinder-Osijewska i Krzysztof Majda pod. dyr. Marcina Tomczaka

W programie:

Gospel Mass – Robert Ray

Koncert Organizowany jest z okazji 35-lecia pracy artystycznej oraz 25-lecia współpracy z Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego Dyrygenta i Dyrektora artystycznego zespołu, prof. Marcina Tomczaka. Od 1992 roku, Dyrygent wraz z zespołem zdobył liczne Grand Prix krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych oraz złote medale na olimpiadach chóralnych w Busan (Korea Południowa 2002), Bremie (Niemcy 2004), Xiamen (Chiny 2006), Rydze (Łotwa 2014). Z zespołem odbył liczne tournée koncertowe w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji.

Pierwsza część wydarzenia jest niespodzianką dla Jubilata. Jej pomysłodawczynią jest asystentka dyrygenta, Aneta Majda, która wraz z chórem od miesiąca przygotowuje repertuar, który do tej pory pozostaje tajemnicą.

Podczas drugiej części koncertu Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego z towarzyszeniem zespołu Confusion Project pod dyrekcją Marcina Tomczaka wykona mszę gospelową, „Gospel Mass” Roberta Raya na chór, piano, bas i perkusję. Partie solowe utworu wykonają związani z Trójmiastem wokaliści – Karolina Kinder -Osijewska oraz Krzysztof Majda.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, za okazaniem zaproszeń bądź wejściówek, których ilość jest ograniczona. Wejściówki dostępne na: https://chorug.evenea.pl/.