KONKURS KOMPOZYTORSKI NA FANFARĘ WOKALNĄ ROZSTRZYGNIĘTY!

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu kompozytorskiego na skomponowanie fanfary wokalnej dla Uniwersytetu Gdańskiego! Celem konkursu było powstanie utworu chóralnego o charakterze marszowo-fanfarowym, który będzie wykonywany przez Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Konkurs adresowany był do kompozytorów bez ograniczenia wieku i narodowości.

W konkursie kompozytorzy nadesłali 34 kompozycje. Spośród przekazanych prac jury w składzie: prof. Marcin Tomczak, mgr Aneta Majda oraz mgr Aleksandra Zawada wybrało utwór „Fanfara na chór mieszany a capella” kompozytora Michała Kazimierza Ossowskiego (godło BANIKU).

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu było

Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR
Uniwersytet Gdański