+48 58 523 24 50
+48 58 523 24 50

Trebraruna

Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG „Trebraruna”  jest jednym z najstarszych polskich zespołów zajmujących się tańcami szkockimi i irlandzkimi. Zespół istnieje już 25 lat, natomiast pod patronatem Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego działamy  od 2004 roku.  Przeszliśmy w tym czasie wiele zmian, cały czas rozwijamy się i wciąż na nowo uczymy łączyć naturalną, spontaniczną radość tańca i muzyki ze żmudnymi ćwiczeniami technicznymi.

Trebraruna stawia na jak największą wszechstronność swoich tancerzy i prezentuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne oblicze irlandzkiego i szkockiego folkloru. W centrum naszych zainteresowań znajdują się więc step irlandzki, irlandzkie tańce solowe tańczone w miękkich butach, grupowe tańce szkockie (country dancing) i irlandzkie (céili) oraz szkockie solowe tańce highland. Mamy również w repertuarze kilka tańców nawiązujących w charakterze do średniowiecza. Członkowie Trebraruny w różnych okresach oddawali się też żonglerce ogniem, organizując pokazy fireshow.

Muzyka i taniec to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Dlatego oprócz występów na licznych scenach, z zamiłowaniem organizujemy też szkockie i irlandzkie zabawy taneczne, znane jako céili / céilidh.

Zapraszamy w nasze szeregi!

Oficjalna strona zespołu:
http://trebraruna.pl