35 lat – Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca UG im. Zygmunta Kamińskiego Jantar

W Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca UG “Jantar”.

13 kwietnia 2005 r.

Państwowa Opera Bałtycka
w Gdańsku

Zespół Pieśni i Tańca UG “Jantar” powstał w tym samym czasie co Uniwersytet Gdański i razem z uczelnią obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia.

W programie koncertu m.in.: polonez, suita kaszubska, suita lubelska, oberek dla dziewcząt, krakowiak, suita rzeszowska. Prezentowane układy taneczne będą przeplatane pieśniami pochodzącymi z różnych regionów Polski. Zespół „Jantar” od lat zdobywa prestiżowe nagrody na festiwalach w Polsce i świecie, promując tym samym regionalną kulturę Pomorza. Po koncercie zaplanowano spotkanie dawnych i obecnych członków zespołu.

Tak wygląda nasz świat

MORHABA EUROPE - Budujemy sieć oporu przeciw "zderzeniu cywilizacji" 2 kwietnia 2005 r. (sobota) godz. 17.00 Wstęp wolny! Wydział Filologiczno-Historyczny...