Zespół “JANTAR” zajął 3 miejsce

Finał konkursu odbył się w dniach 6-9 stycznia 2005 roku w Będzinie na Śląsku. Jest to najbardziej prestiżowy w kraju konkurs muzyki bożonarodzeniowej dostępny dla zespołów amatorskich. Jak oceniają organizatorzy – w tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział około 1200 zespołów i wokalistów, co daje niespotykaną w dotychczasowej historii Festiwalu liczbę prawie 17 tys. uczestników. Po kilkustopniowych eliminacjach do Finału zakwalifikowano 107 grup śpiewaczych i indywidualnych wykonawców. W tej grupie znalazł się nasz akademicki Zespół Pieśni i Tańca UG “Jantar”, który po drodze “jak burza” przeszedł przez eliminacje, zwyciężając m. in. w kwalifikacjach regionalnych dla Polski Północno-Wschodniej rozgrywane w grudniu ub. roku w Olsztynie. Studenccy artyści potwierdzili swoja klasę w finałowej rozgrywce zdobywając dla macierzystej Uczelni zaszczytne 3 miejsce. Dziękujemy i gratulujemy!

PRZEGLĄD BRYTYJSKICH I ESTOŃSKICH FILMÓW ANIMOWANYCH

7-9.01.2005 godz.18.00 Stołówka studencka Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 58 WSTĘP WOLNY!!! ANIMACJE BRYTYJSKIE Zapraszamy na przegląd najlepszych brytyjskich...