Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG Anna Rocławska-Musiałczyk i Sławek Jaskułke Trio – Tam i tu

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

Akademia Muzyczna w Gdańsku

paź 19 2024

Anna Rocławska-Musiałczyk i Sławek Jaskułke Trio – Tam i tu

Anna Rocławska-Musiałczyk – The Choral Spectrum: a collaborative concert

część I

Anna Rocławska-Musiałczyk – Nieszpory kobiece

Wykonawcy:

Chór Żeński „Cartusia” w składzie: Anna Iwanowska, Katarzyna Wojewódzka, Hanna Labuda, Karolina Gańska, Katarzyna Halman, Agata Pawłowska, Dominika Dampc, Anna Zabrocka, Jolanta Matuszewska.

Kwartet smyczkowy pod kierunkiem Andrzeja Kacprzaka

Monika Siedlewicz – fortepian

Małgorzata Kuchtyk – dyrygent

część II

Anna Rocławska-Musiałczyk i Sławek Jaskułke Trio – Tam i tu

„Tam i tu”, czyli utwór na chór, fortepian i trio jazzowe zainspirowany i skomponowany do poezji Bogdana Jaremina.

„…”Tam i tu” to kolaż barw brzmienia, wachlarz kolorów dźwięku i dźwięków, które tworzą się poprzez połączenia różnych światów muzycznych. Wszystko skupia morze, jego głębia i tajemnica. Niedopowiedzenie. Ten utwór to mój świadomy krok w kierunku minimalizmu, zainspirowany poezją, która stawia wymagania. Wszystko poto, aby słuchacz znalazł w nim coś dla siebie. Tam czy tu…bliżej…”

– mówi o utworze kompozytorka Anna Rocławska-Musiałczyk.

Wykonawcy:

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Tadeusza Tylewskiego (przygotowanie Błażej Połom i Aleksandra Zawada)

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego (przygotowanie Aneta Majda i Filip Cieszyński)

Sławek Jaskułke Trio w składzie:
Sławek Jaskułke – fortepian
Filip Arasimowicz – kontrabas
Alan Kapołka – perkusja

Anna Rocławska-Musiałczyk – fortepian

Błażej Połom – dyrygent

Koordynatorzy:

dr hab. Sławomir Jaskułke, dr Błażej Połom, mgr Anna Rocławska-Musiałczyk

Organizatorzy: