Akordeonowe Wariacje

QR Code

Maj 15 2019

Akordeonowe wariacje – World Accordion Day w Gdańsku

Akordeonowe wariacje – “World Accordion Day w Gdańsku”
15 maja 2019 r., godz. 18:00
Sala Teatralna Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański

15 maja 2019 roku w Gdańsku po raz kolejny odbędzie się Światowy Dzień Akordeonu obchodzony co roku na całym Świecie.

Tym razem na zaproszenie Koła Naukowego Akordeonistów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wystąpią wybitni młodzi akordeoniści z innych ośrodków akademickich w Polsce i Europie. Wśród nich Sara Wienczek, Bartosz Kołsut czy Paweł Sławiński. Nie zabraknie studentów i absolwentów gdańskiej klasy akordeonu (Paweł Ratajek oraz Maciej Kacprzak) oraz uczniów z gdańskich szkół muzycznych (Błażej Reiter).
W programie znajdą się zarówno kompozycje oryginalnie napisane z myślą o akordeonie jak i transkrypcje.

Wykonawcy:

Bartosz Kołsut

Maciej Kacprzak

Maria Stawska / Błażej Reiter Duo

Nowakowski / Wienczek Duo

Paweł Ratajek

Paweł Sławiński

W programie:

B. Kovács, M. Majkusiak, K. Olczak, K. Penderecki, V. Runczak, C.Saint-Saëns, M. Seibert

Patronat medialny: Polmic, Trojmiasto.pl