Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Kinga Sawicka – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – „Za sterem własnej przygody, czyli o tym, jak zdobyć żeglarski Mount Everest i wziąć kurs na własną pasję”

Organizator

Menażki
Menażki
Email
menazki@ug.edu.pl

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kategoria
Kod QR

Data

mar 29 2020
Zakończone!

Czas

14:20 - 14:50

Koszt

Wstęp wolny

Harmonogram

Dzień 3

Kinga Sawicka – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – „Za sterem własnej przygody, czyli o tym, jak zdobyć żeglarski Mount Everest i wziąć kurs na własną pasję”

Przylądek Horn nazywany żeglarskim Mount Everestem zazwyczaj jest zwieńczeniem marzeń każdego żeglarza. Kinga natomiast od tego miejsca zaczęła swoją przygodę z morzem. Krótko przedstawi, jak wygląda żegluga w najniebezpieczniejszym miejscu na ziemi, opowie dlaczego przylądek owiany jest złą sławą i jak to jest być „rodzynką” w męskiej załodze oraz złamie stereotyp kobiety na pokładzie. Zburzy także mit żeglarstwa jako sportu drogiego, elitarnego i niedostępnego. Ogółem będzie o tym, dlaczego żeglarstwo jest wspaniałym sposobem na zwiedzanie świata, poznawanie nowych ludzi oraz jak zacząć „karierę” od tyłu, a więc najpierw opłynąć Horn jako czynny załogant, a później na zatoce uczyć się teorii żeglowania.

Wydarzenie zostało zakończone.