kadr film La chimerakadr La chimera

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny
ul. Wita Stwosza 55, Kampus UG
Kategoria

Więcej informacji

Bilety
Kod QR

Data

lut 15 2024
Zakończone!

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

10-15 zł

Harmonogram

Film

Kino Kobiet: LA CHIMERA

Prelekcja i dyskusja: Melania Broda

reż. Alice Rohrwacher, Włochy, Francja, Szwajcaria, 2023, 130 min.

Tytuł oryginalny La Chimera
Reżyseria Alice Rohrwacher
Scenariusz Alice Rohrwacher
Zdjęcia Hélène Louvart
Muzyka Nelly Quettier
Obsada Josh O’Connor Carol Duarte Isabella Rossellini Alba Rohrwacher
Język oryginalny: angielski
Gatunek: Melodramat Obyczajowy
Czas trwania: 130 min.

Nowa produkcja nominowanej do Oscara Alice Rohrwacher to romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia, gdzie przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się dopełniają. Kolejna w dorobku włoskiej reżyserki pełna oryginalnych bohaterów, lokalnego folkloru oraz niezwykłych krajobrazów piękna filmowa baśń. W rolach głównych Josh O’Connor, Isabella Rossellini oraz Alba Rohrwacher.

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.
Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…

https://aurorafilms.pl/film/la-chimera/

Wydarzenie zostało zakończone.