Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kategoria

Więcej informacji

Kup bilet
Kod QR

Data

lut 20 2020
Zakończone!

Czas

18:30 - 21:00

Kinoterapia: BŁĄD SYSTEMU

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Kinoterapia, której gościem będzie Pani Anna Rasińska – psycholog, psychoterapeutka w nurcie psychoterapii systemowej, absolwentka szkolenia z mediacji, sądowy kurator społeczny, współpracująca na co dzień z rodzicami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni. Dyskusję po seansie poprowadzi Weronika Orzechowska.

BŁĄD SYSTEMU
Reżyseria: Nora Fingscheidt
Scenariusz: Nora Fingscheidt
Obsada: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide
Gatunek: Dramat psychologiczny
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 119 minut

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki.

Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA.

Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy.

Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

NAGRODY I FESTIWALE:

2020 – Międzynarodowy Festiwal w Palm Springs – najlepszy film zagraniczny (nominacja), nagroda FIPRESCI dla najlepszej aktorki (Helena Zengel)

2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – konkurs główny, Srebrny Niedźwiedź – nagroda im. Alfreda Bauera, nagroda czytelników gazety „Berliner Morgenpost”

2019 – Europejskie Nagrody Filmowe – nominacje: najlepszy film, najlepsza aktorka (Helena Zengel), nagroda główna za najlepszą muzykę

2019 – Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Kryształowa Łódka dla najlepszego filmu europejskiego, nagroda publiczności

http://www.aurorafilms.pl/zapowiedzi/blad-systemu/

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]

Wydarzenie zostało zakończone.