Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG Muzyka Konkurs kompozytorski na fanfarę wokalną
zdjęcie z koncertu fot. Bartek Bańskazdjęcie z koncertu fot. Bartek Bańska

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

gru 31 2018

Konkurs kompozytorski na fanfarę wokalną

Zapraszamy do udziału w konkursie na skomponowanie fanfary wokalnej  dla Uniwersytetu Gdańskiego. Celem konkursu jest powstanie utworu chóralnego o charakterze marszowo-fanfarowym, który będzie wykonywany przez Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Konkurs adresowany jest do kompozytorów bez ograniczenia wieku i narodowości. Utwór powinien być skomponowany na chór mieszany 4 głosowy – bez tekstu słownego o znaczeniu semantycznym (warstwa tekstowa sylabiczna asemantyczna), utrzymany w metrum parzystym, o charakterze dostojnego marsza. Czas trwania 20-30 sek. Wskazanym jest by forma umożliwiała dowolną ilość powtórzeń oraz zakończenie w dowolnym miejscu.

Na konkurs mogą być zgłaszane tylko kompozycje wcześniej niepublikowane i niewykonywane, będące efektem indywidualnej pracy twórczej kompozytora, wolne od wad prawnych i nienaruszające praw osób trzecich.

Organizator przewiduje jedną nagrodę finansową w wysokości 3000 PLN

Organizatorem konkursu jest
Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR
Uniwersytet Gdański
Ul. Wita Stwosza 58 p.109

TERMINY
31 grudnia 2018 – ostateczny termin nadsyłania prac – decyduje data wpływu na adres organizatora.
Wyłonienie laureata i ogłoszenie wyniku – luty 2019.
Prawykonanie kompozycji nastąpi podczas Święta Uniwersytetu w dniu 20 marca 2019.