Strona główna Events - ACK Alternator Muzyka Muzyczne UGięcie ’19 – REKRUTACJA!

mar 31 2019

Muzyczne UGięcie ’19 – REKRUTACJA!

MUZYCZNE UGIĘCIE 2019

Po 4 latach przerwy mamy przyjemność zaprosić trójmiejskich studentów na kolejną odsłonę przeglądu Muzyczne UGięcie. To już szósta edycja projektu zapoczątkowanego w 2011r., w czasie którego wydane zostało 5 płyt z ponad 50 zespołami z Trójmiasta i okolic. Wiele z nich już dawno nie istnieje, jednak dzięki naszym działaniom zachowało się archiwum nagrań ważnych dla niejednego uczestnika naszego projektu.

Muzyczne UGięcie to nie tylko koncerty. To realizacja nagrań w profesjonalnych warunkach (w poprzednich latach studio Radia Gdańsk), autorski wideoklip dla najciekawszego uczestnika przeglądu i statuetki dla wygranych.

W tegorocznej edycji zdecydowaliśmy się na artystyczny eksperyment. Chcemy, aby płyta wydana w 2019 r. stanowiła składankę coverów artystów z 20-lecia międzywojennego, nagranych w dowolnej aranżacji – niezależnie od gatunku muzycznego reprezentowanego przez Wasz zespół.

Nabór do projektu zaczyna się już dziś! Jeśli macie zespół lub znajomych, którzy byliby zainteresowani, koniecznie dajcie im znać. MUG otwarty jest na nowe formacje, dźwięki i pomysły muzyczne. Grasz rocka? Rapujesz? Obracasz winylami? Cokolwiek to jest, na pewno warto to zaprezentować na Muzycznej Scenie Alternatora!

Podobnie jak w ubiegłych latach projekt zostanie rozbity na kilka etapów. Do czerwca 2019 w Sali koncertowej Oliwskiego Ratusza Kultury, w miarę napływu zgłoszeń, obywać się będą koncerty uczestników. Przez cały ten czas będziecie mieli możliwość nawiązania współpracy z innymi muzykami i zaprezentowania się szerszej publiczności. Do końca września 2019 planujemy realizację nagrań z wybranymi zespołami, a w grudniu finałowy koncert połączony z premierą nowej płyty.

W projekcie mogą wziąć zespoły, w których przynajmniej jeden z członków ma status studenta trójmiejskiej uczelni. W przypadku UG, jako Alma Mater projektu dopuszczamy również pracowników i absolwentów tej uczelni.

Zdecydowany? Zgłoś się już dziś!

Rekrutacja trwa do momentu wykorzystania limitu możliwych koncertów.

Więcej pytań? Napisz: muzyczne.ugiecie@ug.edu.pl

Za wydarzenie odpowiada Akademickie Centrum Kultury UG “Alternator”.

Patronat medialny: Radio GdańskUptonetrojmiasto.plGazeta Wyborczarock3miasto.pl

Formularz zgloszeniowy MUG 2019