Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

ACK ALTERNATOR
Wita Stwosza 58 sala 41
Kategoria
Kod QR

Data

maj 20 2015
Zakończone!

Czas

08:00 - 18:00

Muzyczne UGięcie CD vol 4

Muzyczne UGięcie CD vol. 4

Płyta jest rezultatem serii koncertów, które odbyły się na przełomie 2013/2014 r. w ramach 4. edycji Muzycznego UGięcia.

Producent wykonawczy: Michał Biełuszko
Koordynatorzy: Marta Fass, Wojciech Sokołów, Tomasz Dziemianczuk
Realizacja nagrania, mix i mastering: Marek Heimburger
Projekt okładki: Bartosz Sokołów
Inżynierowie studia: Marcin Malinowski, Marek Iwanowski
Asystent nagrania: Sonia Duzdal

Wydawca: Akademickie Centrum Kultury „ALTERNATOR”, 2015

Płyta w całości zarejestrowana w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna Radia Gdańsk pomiędzy październikiem 2014 r., a styczniem 2015 r.

Szaman Correct Size OFFICIAL 4_Front maly

Informacje o zespołach:

CYANIDE KISS (rock/metal)

Zespół powstał w 2011 roku, w obecnym składzie działa od jesieni 2013. W obecnej chwili skupiamy się na nagrywaniu naszego pierwszego dema oraz na koncertowaniu.
Cyanide Kiss to trójmiejski zespół wykonujący muzykę inspirowaną ciężkimi, melancholijnymi, miejscami psychodelicznymi gatunkami muzycznymi w przekroju od ciężkiego rocka po ekstremalne odmiany metalu.

DISWEATHER (grunge, punk, hardcore)

Disweather to zespół, którego muzyka zakorzeniona jest w grunge’u, punku i noise rocku. Charakteryzują go energetyczne, przesterowane dźwięki gitar, zachrypnięty wokal i energiczny rytm nadawany przez perkusję. Zespół powstał wiosną 2012 roku w Trójmieście i tworzą go: charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Jan Dąbrowski, perkusistka Dagmara Naczk, basista Wojciech Kościelak oraz gitarzyści – rytmiczny – Jan Piłat i solowy – Tomek Jankowski. Muzycy zdążyli nagrać już pierwszy materiał – EP „Embrio”, którą można posłuchać na: www.myspace.com/disweather. Aktualnie zajmują się nagrywaniem materiału na nową płytę oraz koncertowaniem w północnej części Polski.

DŻA DŻA DZIADY (reggae/ska/dub/roots)

Historia zespołu biegnie w linii począwszy od Doliny Zgórskiej Strógi, poprzez urokliwe łąki wzdłuż Zatoki Puckiej, by po dotarciu do Morza Bałtyckiego zrobić nagły zwrot i biec dalej lasami Puszczy Darżlubskiej i po dotarciu do źródeł rzeki Redy powrócić z powrotem do punktu wyjścia. Muzyka wykonywana przez zespół jest inspirowana kulturą mieszczącą się pod rozpostartą płachtą nieba. Skład zespołu składa się docelowo z czterdziestu i czterech, obecnie zaś z dziewięciu muzyków bardziej lub mniej zaangażowanych w tworzenie specyficznego misterium duchowego potupienia.

HMDW (rock)

Zespół powstał podobno w latach osiemdziesiątych – dokładnie nie wiadomo, ponieważ skład zespołu zmieniał się tak często, że nie udało się ustalić nazwiska założyciela. Jego przesłaniem jest odsłanianie mrocznych zakamarków ludzkiej natury oraz refleksja nad próżnością bezcelowego przemijania i ślepej konsumpcji. Uprawiany rodzaj muzyki to shock-rock przez zastraszenie. Aktualnie z skład kapeli wchodzą cztery osoby tworzące klasyczny rockowy model: vocal, gitara, bas, perkusja.

LLAMA (hard rock)

Zespół powstał pod koniec 2011 roku w Trójmieście. Inspirując się dokonaniami największych klasyków rocka i bluesa Gniewko Kuraczyk (wokal, gitara), Stefan Mękwiński (bas) oraz Wojtek Warmijak (perkusja) założyli kapelę działając w początkowym okresie jako trio. Pierwszy koncert trójka młodych dżentelmenów dała w maju 2012 w Gdańsku. Niedługo potem do zespołu dołączył Piotr „Murin” Karpiński (gitara) i od tego momentu Llama funkcjonuje jako kwartet. W kwietniu 2013 w nastąpiły poważne zmiany personalne – odszedł Mękwiński i Karpiński, natomiast
miesiąc później w szeregach bandu pojawił się grający do dziś Dawid Makurat (bas) oraz Kajetan Zając (instrumenty klawiszowe) – a wraz z nimi poważne zmiany w brzmieniu zespołu. Pierwszy koncert w nowym składzie miał miejsce w Sopocie na początku letnich wakacji 2013 roku, gdzie zespół zaskoczył publikę konkretnym i tłustym brzmieniem oraz improwizowanymi partiami.
Jednakże Llama nie poprzestaje na odgrzewaniu kotletów sprzed dziesiątków lat. Ich muzyka, mimo że pełna naleciałości i ducha bluesa i wczesnego hard rocka, czerpie też garściami z dokonań muzycznych ostatniej dekady. Vintage’owe tłuste brzmienie, mocno osadzony groove i szalona dawka emocji to przepis na muzykę, jaką przedstawiają, poruszając się między spokojnymi, mrocznymi balladami; agresywnymi i pędzącymi niczym dziki mustang hardrockowymi kawałkami; ocierając się niekiedy o ciężar muzyki metalowej. Llama zagrała dotychczas kilkanaście koncertów na terenie Trójmiasta. W listopadzie 2013 roku ukazała się pierwsza EP, nosząca nazwę „Get Well Soon”.

MALACHIM (art rock/nu metal) – obecnie LUSTRA

Projekt Malachim powstał w 2011 roku z inicjatywy Łukasza Michalskiego, wokalisty, twórcy muzyki i tekstów. W obecnym składzie zespół gra od lipca 2013 roku. Nazwa Malachim pochodzi ze staro-sumeryjskiego języka i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Język Aniołów”. Muzyka Malachim łączy w sobie liryczne teksty połączone z ostrymi riffami. Muzycy mają na swoim koncie wydaną ep zatytuowaną „Apoteoza”. Obecnie pracują nad nowym materiałem i długogrającą płytą.”

NOBILITY STALK (rapcore)

Nazywamy się Nobility Stalk i gramy szeroko pojęty rapcore. Teraz zaczynamy stawiać nasze pierwsze kroki na muzycznej scenie.

Każdy prawdziwy meloman spotkał się chyba z pytaniem, na które nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć „jakiej muzyki słuchasz?” albo „jakiego gatunku muzycznego słuchasz?”. My też nie potrafimy, ponieważ słuchamy praktycznie wszystkiego od metalcoru, trashu, przez reagge i rap, aż po d’n’b i techno. Inspiracji więc nam nie brakuje. Wszyscy jednak jesteśmy zwolennikami mocnego gitarowego podkładu. Brzmienie naszych kawałków zależy od nastroju i naszego widzimisię. Chcemy gitarę punkową, to będzie punkowa, metalową to metalowa, miłosną balladkę to balladka, a wszystko to spinamy klamrą rapu. Dlatego, każdy nasz kawałek ma swój indywidualny klimat. O to chodzi w muzyce, nie? Nie można się zamykać, trzeba się nią bawić.
Zespół powstał w 2012 roku, ale ostateczny jego skład uformował się w połowie 2013r i od tego momentu datujemy naszą twórczość. Skąd się wzięła nazwa zespołu? To długa, zakręcona historia, której na pewno nie chcesz słuchać.

SETIN (dirty rock/metal)

Zespół tworzący muzykę określaną jako „dirty”. W czasach, kiedy ludzie gonią za co raz to bardziej idealnymi’ miłościami, kiedy osiągają pod wielką presją wyimaginowane cele, brakuje przeciwwagi. Zespół w swoich utworach zwraca uwagę na to co ludzkie, bez zważania na społeczne neurotyzmy. Ich muzyka skupia w sobie to co brzydkie i piękne za razem. Bez tabu, bez pruderii i wymuszonej przyzwoitości. Wielowymiarowe znaczenie słowa „dirty” w pełni odzwierciedla ich twórczość.
Energia i wolność jaką niosą ma w sobie coś z początków muzyki rockowej, która jeszcze nie została poddana 'jedynej słusznej’ wizji propagowanej przez media.
Setin jest tworzony przez trójmiejskich muzyków, którzy byli odpowiedzialni miedzy innymi za projekty takie jak: Arshenic, Etnogiezz Q., Sea vine.

SHE’S SO FINE (brit-pop)

Grają muzykę gitarową, inspirowaną głównie brytyjską sceną muzyczną lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Twórczość oscyluje wokół britpop’u, madcherster oraz post punk’u. Pomimo krótkiego stażu ekipa wystąpiła już na kilku trójmiejskich koncertach z takimi zespołami jak The Shipyard, The Sunlit Earth czy też The Esthetics. W lecie 2014 roku planują nagrać swoją pierwszą EP’kę

SOUNDS LIKe THE END OF THE WORLD (post rock)

Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu „It All Starts Here” zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.
Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album „Stages of Delusion” w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.

THE PIN DOLLS (funk/rock)

Zespół The Pin Dolls powstał w okolicach wiosny 2010 roku na okoliczność jednorazowego koncertu ‚Tribute to Misfits’ w gdańskim klubie Infinium. Żywiołowy odbiór ze strony publiczności i dobra energia na scenie skłoniły członków projektu do kontynuacji działania i stworzenia autorskiego materiału. Kolejne trzy lata upłynęły na poszukiwaniu własnego podejścia do muzyki i wypracowaniu satysfakcjonującego brzmienia, wszystko to wsparte sukcesywnym zdobywaniem doświadczenia koncertowego i studyjnego. Muzykę zespołu można określić jako fuzję funku i rocka, niekiedy zawierającą wpływy punkowe, a nawet metalowe. Wszystko to okraszone jest tekstami będącymi karykaturą, czy niedosłowną interpretacją otaczających nas realiów. Najważniejszym aspektem działalności The Pin Dolls jest granie koncertów i wymiana energii na linii kapela-publiczność-bar.

Wydarzenie zostało zakończone.