Strona główna Events - ACK Alternator Film Pomagamy Ukrainie! – pokaz filmowy krótkich metraży ukraińskich + zbiórka

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kategoria

Więcej informacji

Wydarzenie FB
Kod QR

Data

mar 15 2022
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:30

Pomagamy Ukrainie! – pokaz filmowy krótkich metraży ukraińskich + zbiórka

DKF UG Miłość Blondynki i Festiwal ŻUBROFFKA / Pomagamy Ukrainie!
Pokaz filmowy na rzecz zbiórki pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy

DKF UG Miłość Blondynki we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA chce aktywnie uczestniczyć w działaniach wspierających naszych przyjaciół z Ukrainy, dlatego zapraszamy Was na pokaz ukraińskich krótkometrażówek prezentowanych podczas minionych edycji ŻUBROFFKI.

Termin: 15 marca (wtorek) 2022, godz. 18:00
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG, UL. Wita Stwosza 55, 80-309 Gdańsk


PROGRAM

DEEP LOVE / KOHANNIA
reż. Mykyta Lyskov, Ukraina 2019, 14′
zdjęcia: Mykyta Lyskov
muzyka: Anton Baibakov

Ukraina w końcu stała się świadkiem wielkiej miłości.
Film zdobył I Nagrodę w konkursie międzynarodowym OKNO NA WSCHÓD oraz wyróżnienie jury polskich dziennikarzy podczas 15. MFFK ŻUBROFFKA.

Штангіст / SZTANGISTA / Weightlifter
reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraina/Polska 2018, 30’

Na pierwszy rzut oka to historia o prawdziwej cenie zwycięstwa. Tragiczna wiadomość przerywa przygotowania Petro do ważnych zawodów w podnoszeniu ciężarów.

Film zdobył GRAND PRIX Festiwalu ŻUBROFFKA 2018 – Nagrodę Dyrektora Białostockiego Ośrodka Kultury, I Nagrodę w Konkursie Międzynarodowym OKNO NA WSCHÓD, Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia oraz Nagrodę NEW EUROPE TALENT AWARD podczas 13. MFFK ŻUBROFFKA.

Равлики / SNAILS
reż. Maryna Vroda, Ukraina 2014, 19’

Nieustanna wędrówka przyjaciół na tle postsowieckiej wiejskiej scenerii. Kto zwycięży, sceneria czy chłopcy?

JA I MOJA GRUBA DUPA / MY FAT ARSE AND I
reż. Yelyzaveta Pysmak, Polska 2020, 9′

Gdy Dziewczyna próbuje zapiąć spodnie, okazuje się to niemożliwe. Zszokowana, widzi siebie w lustrze jako ogromną tłustą świnię. Decyduje się na restrykcyjną dietę, ale razem z tłuszczem uchodzi z niej cała radość życia. Nawet gdy jest bardzo chuda, nie może przerwać diety. Teraz jest jak zombie, a lodówka śni jej się w nocy. W czasie kolejnego lodówkowego uwiedzenia objawia się jej Anioł Królestwa Zachudodupia z królewskim zaproszeniem na ceremonię…


Podczas pokazu zobaczycie filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmów krótkometrażowych. Pokażemy je w wersji oryginalnej, z polskimi i angielskimi napisami.

NA CO ZBIERAMY:
Seans filmowy zorganizowany jest na rzecz zbiórki pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, staną się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Aktualnie w naszej społeczności mamy ponad setkę studentów i pracowników ukraińskich. Są naszymi przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z pracy i z uczelni. Wyraźmy solidarność w tym trudnym dla Ukrainy momencie walki o zachowanie suwerenności i integralności swojego państwa i udzielmy naszego wsparcia.

Z przekazanych środków ufundujemy stypendia – koszt jednego rocznego stypendium wyniesie maksymalnie do 15 000 złotych rocznie, udzielimy pomocy finansowej i materialnej studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas! Nasze myśli i serca są z Ukrainą!

JAK WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ:
Wstęp na podstawie wpłaty dowolnej cegiełki finansowej na rzecz zbiórki na stypendia i wsparcie finansowe dla osób z Ukrainy na Uniwersytecie Gdańskim!

Biletem wstępu będzie przedstawienie potwierdzenia wpłaty na zbiórkę (wydruk, zdjęcie, skan) lub dokonanie wpłaty na miejscu przed seansem za pomocą dostępnego kodu QR.


https://www.siepomaga.pl/ug-dla-ukrainy

Organizatorzy: Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki, Akademickie Centrum Kultury UG Alternator

Partnerzy: Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Radio Mors, Czasopismo internetowe CDN

Wydarzenie zostało zakończone.