Organizator

Kiosk Ruchu

Lokalizacja

ACK ALTERNATOR
Wita Stwosza 58 sala 41
Kod QR

Data

paź 19 2022
Zakończone!

Czas

16:00 - 17:30

TEATR TAŃCA

KIOSK RUCHU – nabór na zajęcia Teatru Tańca

Zapraszamy wszystkich pasjonatów tańca na wyjątkowe zajęcia Teatru Tańca Kiosk Ruchu działającego przy ACK ALTERNATOR UG. To już trzeci sezon działalności grupy dlatego w tym roku odbędzie się nabór do dwóch grup zaawansowania: podstawowej oraz średnio zaawansowanej.
Zajęcia Teatru Tańca łączą w sobie elementy techniki tańca współczesnego z improwizacją. Poprzez naukę konkretnych sekwencji ruchowych uczestnicy wprowadzeni zostaną w świat techniki tańca współczesnego. Nie poprzestaniemy jednak tylko na nauce choreografii. Część zajęć poświęcona będzie improwizacji, która doskonale rozbudza twórczy i ruchowy potencjał. Istotnym elementem zajęć będzie wydobycie świadomego wyrazu artystycznego uczestników, z uwzględnieniem ich indywidualnych cech. Efekt wspólnej pracy zwieńczy przedstawienie taneczne. Zajęcia skierowane są dla osób początkujących- pragnących poznać bliżej taniec współczesny oraz dla tych, którzy mają już doświadczenie sceniczne i ruchowe. Serdecznie zapraszamy

Prowadzenie:

Agata Gregorkiewicz
Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu notacji Benesh’a w paryskim konserwatorium ( CNSMDP). Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej CHOREOGRAFII W CENTRUM w warszawskim Centrum w Ruchu. T Współautorka spektaklu: „SerdUCHA”- projektu tanecznego z osobami niesłyszącymi realizowanego w ramach Sceny Otwartej w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Tarnowie. W 2017 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na realizację projektu tanecznego w przestrzeni miejskiej Parku Oruńskiego: „Ogród Braci Kerlów”. Współtwórczyni performansu “Ciało Botaniczne” prezentowanego w ramach Festiwalu AAF. W 2018 współtworzyła spektakl pt: KONSTELACJE prezentowany w ramach Trójmiejskiej Sceny Tańca.
Prowadząc zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca terapeutycznego współpracuje m in z: Uniwersytetem Gdańskim, Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, Instytutem Kultury Miejskiej, Gdańskim Archipelagiem Kultury, WCK w Wejherowie, Festiwalem Świat Mało Znany i innymi. Autorka inicjatywy Rusz Duszę- w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami jak również z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W trakcie pracy korzysta ze swojej wiedzy na temat tańca współczesnego, tańca terapeutycznego oraz improwizacji.
.

Wydarzenie zostało zakończone.