STREFA TAŃCA

Strefa Tańca w ACK „Alternator” to miejsce, w którym sztuka taneczna rozkwita i inspiruje. Działa tu kilka grup twórczych, które aktywnie rozwijają scenę taneczną na Uniwersytecie Gdańskim. Przez regularne treningi, próby i występy, studenci mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności tanecznych oraz eksplorowania różnorodnych stylów i technik.

Zespół Pieśni i Tańca Jantar to jeden z najstarszych zespołów działających w ramach Strefy Tańca. Od 1970 roku grupa skupia się na prezentowaniu tradycyjnych tańców i pieśni z różnych regionów Polski. Studenci Zespołu Pieśni i Tańca Jantar poznają zawiłości polskiego folkloru i prezentują go na koncertach, festiwalach oraz w innych wydarzeniach kulturalnych. Ich pasja do tańca i muzyki ludowej przenosi publiczność w magiczną atmosferę tradycyjnych obyczajów i melodii.

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego to grupa, która zgłębia tradycyjne tańce irlandzkie i szkockie. Poprzez intensywną pracę nad choreografią, studenci poznają bogactwo tych kultur i prezentują swoje umiejętności na koncertach i festiwalach. Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego wprowadza widzów w magiczną atmosferę tańca celtyckiego.

Zespół Tańca Flamenco „Los Mariscos” to grupa pasjonatów flamenco, którzy oddają się ekspresji i temperamentowi tego hiszpańskiego tańca. Poprzez naukę techniki flamenco, studenci rozwijają swoją technikę i interpretację, tworząc namiętne i pełne emocji występy. Zespół Tańca Flamenco „Los Mariscos” przekazuje publiczności energię i piękno flamenco.

Teatr Tańca w ACK „Alternator” to przestrzeń dla twórców, którzy łączą w swoich występach taniec i teatr. Poprzez eksperymentowanie z ruchem scenicznym, gestem i narracją ciała, studenci tworzą oryginalne przedstawienia, które zaskakują i poruszają widzów. Teatr Tańca wzbogaca repertuar ACK „Alternator” o unikalne produkcje, które łączą w sobie siłę ekspresji tanecznej i dramatyczną głębię.

Verified by MonsterInsights