Strona główna Events - ACK Alternator Muzyka Rekrutacja Taniec Warsztaty tańca irlandzkiego z naborem do sekcji

Organizator

Trebraruna
Trebraruna
Email
kontakt@trebraruna.pl
Strona WWW
https://ack.ug.edu.pl/trebraruna

Inni Organizatorzy

Animus Saltandi
Animus Saltandi
Strona WWW
https://ack.ug.edu.pl/animus-saltandi/

Lokalizacja

ACK Alternator
Wita Stwosza 58

Więcej informacji

Link do wydarzenia FB
Kod QR

Data

paź 17 2021
Zakończone!

Czas

15:00 - 18:00

Warsztaty tańca irlandzkiego z naborem do sekcji

Zespoły Animus Saltandi i  Trebraruna zapraszają na otwarte warsztaty taneczne połączone z naborem do Sekcji Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG!  W trakcie dwudniowego bloku warsztatów poznacie podstawowe kroki wykorzystywane w tańcach irlandzkich i szkockich oraz kilka prostych układów tańczonych na tzw. ceili / ceilidh, czyli tradycyjnych potańcówkach. Będzie to także okazja do zadania pytań dotyczących tańca i działalności zespołu. Po warsztatach zostanie otwarta nowa grupa początkująca, więc jest to okazja by dołączyć do regularnych zajęć z Zespołem!

Drugiego dnia bloku odbędą się warsztaty tańca irlandzkiego (17. października). Taniec irlandzki – rytmicznie wybijane dźwięki w stepie, zwinne ruchy, skoczna muzyka – jak tego nie lubić? Przenieście się z nami do krainy elfów, skrzypiec i rozrób w pubach. Zapraszamy na otwarte warsztaty tańca irlandzkiego!

W trakcie warsztatów poznacie podstawowe kroki i zasady obowiązujące w tańcu irlandzkim. Wspólnie zatańczymy też kilka prostych, tradycyjnych układów. Doświadczenie w tańcu nie jest wymagane, więc zabierzcie wygodne buty i wpadajcie na warsztaty poruszać się trochę do celtyckich melodii.

Kiedy: 17.10.2021 (niedziela)
O której: 15.00-18.00
Gdzie: Budynek Akademickiego Centrum Kultury UG „ALTERNATOR”,
ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk-Przymorze / sala 41

Wstęp wolny!

Zapisy: kontakt@trebraruna.pl

Wydarzenie zostało zakończone.