Strona główna Events - ACK Alternator Warsztaty tańca szkockiego z naborem do sekcji

Data

16 paź 2021
Zakończone

Czas

15:00 - 18:00

Warsztaty tańca szkockiego z naborem do sekcji

Zespoły Animus Saltandi i  Trebraruna zapraszają na otwarte warsztaty taneczne połączone z naborem do Sekcji Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG! W trakcie dwudniowego bloku warsztatów poznacie podstawowe kroki wykorzystywane w tańcach irlandzkich i szkockich oraz kilka prostych układów tańczonych na tzw. ceili / ceilidh, czyli tradycyjnych potańcówkach. Będzie to także okazja do zadania pytań dotyczących tańca i działalności zespołu. Po warsztatach zostanie otwarta nowa grupa początkująca, więc jest to okazja by dołączyć do regularnych zajęć z Zespołem!

Jako pierwsze w bloku odbędą się warsztaty tańca szkockiego (16. października). Jesteście fanami Bravehearta i Outlandera, macie słabość do kiltów i niestraszne są wam dźwięki dud? W takim razie powinniście spróbować też tańca!

Tańce szkockie są mocno związane z historią swojej ojczyzny, w ruchach tancerzy można znaleźć odbicie dawnych bitew, bohaterskich czynów i hartu ducha szkotów, ale też wesołego czasu spędzanego na balach. Jeśli chcecie stać się częścią tej długiej tradycji – zapraszamy na otwarte warsztaty tańca szkockiego. Doświadczenie w tańcu nie jest wymagane, więc zabierzcie wygodne buty i wpadajcie na warsztaty poruszać się trochę do celtyckich melodii

Kiedy: 16.10.2021 (sobota)
O której: 15.00-18.00
Gdzie: Budynek Akademickiego Centrum Kultury UG „ALTERNATOR”,
ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk-Przymorze / sala 41

Wstęp wolny!

Zapisy: kontakt@trebraruna.pl