Strona główna Events - ACK Alternator Muzyka Taniec zGłębiNowe – Jubileusz 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UG “Jantar”

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar
jantar@ug.edu.pl
WWW JANTAR

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar im. Z. Kamińskiego

Sala teatralna
Kampus UG Neofilologia, Wita Stwosza 51, Gdańsk

wydarzenie FB

lis 26 2021

zGłębiNowe – Jubileusz 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UG “Jantar”

Dwa terminy:
26 listopada, godz. 19:00 / 27 listopada, godz. 16:00
Sala Teatralna, Budynek Neofilologii UG
ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, zrzeszający studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych trójmiejskich uczelni, działa nieprzerwanie od 1970 roku. Zespół prezentuje swój program na licznych koncertach w kraju i za granicą. Dzięki konsekwentnej pracy, skupionej na podnoszeniu poziomu wykonawczego i stałemu poszerzaniu repertuaru, ZPiT UG „Jantar” zdobywa uznanie i nagrody na wielu festiwalach i konkursach.

Świętując Jubileusz 50-lecia Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” chce nie tylko spojrzeć daleko wstecz i odtworzyć zapomniane choreografie wykonywane w ubiegłych dekadach, ale także zaprezentować to, co w repertuarze nowe – wyrosłe ze spuścizny polskiego folkloru i przetworzone przez współczesną wrażliwość osób, które dziś tworzą Zespół. Tytuł koncertu – „zGłębiNowe” jest jednocześnie jego najkrótszym streszczeniem. Na jednej scenie, oprócz obecnych członków „Jantara” zaprezentują się również osoby, które kiedyś tworzyły Zespół. Występom będzie towarzyszyła międzypokoleniowa kapela, która wykona utwory skomponowane specjalnie na tę okazję.

Zespół prowadzą: Milena Jurczyk – choreograf, Barbara Madany – kierownik organizacyjny, Anna Barszcz – kierownik muzyczny, Jakub Musik – kierownik kapeli.

Koncert odbędzie się w dwóch terminach: 26 listopada, o godz. 19:00 oraz 27 listopada, o godz. 16:00.

Wstęp na bezpłatne wejściówki – informacja na stronie https://50.jantar.ug.edu.pl/

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.